Notice: Undefined index: logo in /home/u9775352/mediviatipmerkezi.com.tr/header.php on line 146

Notice: Undefined index: logo_yol in /home/u9775352/mediviatipmerkezi.com.tr/header.php on line 147
ANNE SÜTÜ VE EMZİRME POLİTİKAMIZ
ANNE SÜTÜ VE EMZİRME POLİTİKAMIZ

ANNE SÜTÜ VE EMZİRME POLİTİKAMIZ

 1. Anne sütü ve emzirmeyi destekleyen 11 ilkeden oluşan yazılı bir politikamız bulunmaktadır.
 2. Bu emzirme politikası doğrultusunda çalışan tüm personelimize gerekli becerileri kazandırmak üzere düzenli aralıklarla eğitim verilir.
 3. Tüm gebelere doğum öncesinde emzirmenin anneye ve bebeğe yararları anne sütünün önemi emzirme teknikleri hakkında bilgi ve bu konuları içeren broşür verilir.
 4. Doğumu izleyen yarım/bir saat içinde emzirmeye başlamaları ve tensel temas kurmaları için annelere yardımcı olunur.
 5. Annelere doğru emzirme tekniği ve pozisyonları gösterilir bebeklerinden ayrı kalması gereken durumlarda sütün salgılanmasının devamı ve saklama koşulları hakkında bilgi verilir.
 6. Tıbben gerekli görülmedikçe yenidoğana anne sütü dışında başka bir yiyecek/içecek (su dahil) verilmez.
 7. Bebek ile anne arasındaki bağın kuvvetlenmesi süt yapımının artması bebeğin her isteyişinde emzirilebilmesi için 24 saat anne ile bebeğin aynı odada kalması sağlanır.
 8. Yenidoğana ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi 6 aydan sonra uygun ek gıdalarla emzirmenin en az 2 yıl sürdürülmesi önerilir.
 9. Bebeğin istediği kadar ve istediği sıklıkta emzirilmesi önerilir ve yardımcı olunur.
 10. Annelerin, taburcu olduktan sonra da emzirmeye devam edebilmeleri, karşılaşabilecekleri sorunları çözebilmeleri ve bebeklerin ve kendilerinin kontrollerini yaptırabilmeleri açısından kontrol hizmetlerine devam edilmekte, anne ve babaların emzirme konusunda 24 saat danışmanlık hizmeti alabilmeleri sağlanmaktadır. Emzirme Danışmanı İletişim Numarası: 0535 554 35 80, Muayene Randevusu İçin İletişim Numarası: 0850 222 0 373
 11. Hastanemizin her sahasında Uluslararası Mama Kodu uygulamaları benimsenir ve uygulanır. Doğal emmeyi engelleyici ürün ya da tamamlayıcı beslenme ürünü kullanılmaz. Bu ürünleri özendirecek resim, afiş,poster vb. bulundurulmaz.