Notice: Undefined index: logo in /home/u9775352/mediviatipmerkezi.com.tr/header.php on line 146

Notice: Undefined index: logo_yol in /home/u9775352/mediviatipmerkezi.com.tr/header.php on line 147
Ağız ve Diş Sağlığı
Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Dişlerinizin genel durumunun iyileştirilmesi, hem sağlığınız hem de estetik kaygıların önüne geçmeniz açısından çok önemlidir. Dişlerinizde etkili çözümler ve tam kapsamlı bir tedavi için ağız yapısı doğru incelenmeli, gerçekleştirilmesi gereken tedavi yöntemleri belirlenmeli ve etkili bir yol haritası izlenmelidir.

Gülüş Tasarımı
Gülüş Tasarımı; kişiye özel olarak yapılan profesyonel fotoğraf çekimleriyle yüz şekli, dudak kalınlığı, dudak mesafesi, dişlerin kapanış ilişkisi ve diş eti görünürlüğü gibi kriterlerin analizi sonucu yeni bir estetik gülüş modeli dizayn edilmesidir. Ömür boyu sürecek olan güzel ve kendinden emin bir gülümseme, gülüş estetiği uygulamalarıyla elde edilmektedir.

Diş Beyazlatma (Bleaching)
Diş Beyazlatma; dişlerinin renginden memnun olmayan kişilerde, klinikte ofis tipi olarak tek seansta lazerle veya hastalara özel hazırlanan şeffaf plaklara jel uygulanarak yapılan ev tipi beyazlatma ile mevcut diş renginin daha açık hale getirilmesidir. Sağlıklı her dişe uygulanabilen beyazlatma işlemlerinin, dişe ve diş etine herhangi bir zararı yoktur. 

Kanal Tedavisi (Endodonti)
Endodonti, dişin pulpa ve kök dokularının biyolojisi ve patolojisi ile ilgili bir diş hekimliği alanıdır. Bu dokuların hastalık ve yaralanmalarının önlenmesi, teşhisi ve tedavisine odaklanır. Uygulamada diş sinirinin içini dolduran enfeksiyonların diğer diş dokularına zarar vermesinin önüne geçmek amaçlanmaktadır. İşlem öncesi anestezi yapıldığından işlem sırasında ağrı hissedilmemektedir.

İmplant
Çene kemiğinin içerisine yerleştirilmek suretiyle eksik dişlerin tamamlanmasını sağlayan titanyum vidalar, implant olarak adlandırılmaktadır. İmplant tedavisinin en önemli avantajı, tedavi edilen dişin yanında yer alan komşu dişlere zarar vermeden uygulanabilir olmasıdır. Diş kemiğinin içerisine yerleştirilen vidaların üzerine protez yerleştirilerek yapılan diş tedavilerinde, implant diş kökü görevini üstlenir. Böylece hastanın doğal dişiyle beslendiği gibi beslenebilmesi, konuşabilmesi ve estetik bir şekilde gülebilmesi sağlanır.

Porselen Lamina
Yaprak porselen olarak da bilinen porselen lamina, görüntüyü olumsuz şekilde etkileyen farklı diş problemlerine çözüm sağlayan bir uygulamadır. Özellikle estetik açıdan sorun yaratan ön dişlere, hastaya özel hazırlanan porselen lamina yaprak porselenin yapıştırılması suretiyle uygulanır. Oldukça sağlam yapıda olmaları, doğal görüntüleri, değişmeyen renkleriyle, estetik açıdan en çok tercih edilen dental uygulamalardandır.

Çene Cerrahisi
Çene cerrahisi, yüz kemiklerindeki iskelet ve dişe bağlı bozuklukların tedavi edilmesi ile ilgili operasyon uygulamalarına verilen genel bir addır. Çene cerrahisindeki uygulamaların amacı, diş ve çene yapısı üzerindeki bozukluk ve rahatsızlıkların, ileri teknoloji ve modern tıp yardımı ile giderilmesidir.

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)
Pedodonti, bebeklik çağından itibaren çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi eden, aynı zamanda koruyucu önlemleri de içine alan diş hekimliği dalıdır.

Ortodonti
Ortodonti; çapraşık diş ve uyumsuz çene ilişkilerini teşhis eden, önlemeye çalışan ve tedavi eden diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Ortodonti üzerine uzmanlaşan diş hekimlerine ortodontist denir. 
Çeneleri ilgilendiren bozukluklar (alt çenenin önde ya da geride olması gibi) genellikle irsidir. Bu durumda hastanın yaşına göre tedavi yöntemine karar verilir. Eğer hasta ergenlik dönemindeyse ve alt çenesi ya da üst çenesi gerideyse ortodontik yöntemlerle tedavi edilebilir. Hasta yetişkinse şiddetli iskeletsel bozukluklar ortodonti-cerrahi işbirliği ile ele alınır. 

Notice: Undefined variable: ek_dik in /home/u9775352/mediviatipmerkezi.com.tr/moduller/birimler_detay.php on line 91
doctor-2f_big_m

Dt. Begüm GENÇ

Ağız ve Diş Sağlığı


Notice: Undefined variable: ek_dik in /home/u9775352/mediviatipmerkezi.com.tr/moduller/birimler_detay.php on line 91
doctor-2f_big_m

Dt. Bilge ODABAŞI

Ağız ve Diş Sağlığı


Notice: Undefined variable: ek_dik in /home/u9775352/mediviatipmerkezi.com.tr/moduller/birimler_detay.php on line 91