Notice: Undefined index: logo in /home/u9775352/mediviatipmerkezi.com.tr/header.php on line 146

Notice: Undefined index: logo_yol in /home/u9775352/mediviatipmerkezi.com.tr/header.php on line 147
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, vücudumuzun en büyük organı olan derinin örttüğü  yapıların yeniden yapılandırılması, deformitelerin şekillendirilmesi ve her türlü estetik girişimi kapsayan bir cerrahi disiplindir.


Merkezimizin Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğinde; hastaların doğumsal ya da sonradan oluşan şekil ve işlev bozukluklarının yanı sıra, aynalarla barıştıran estetik cerrahi uygulamaları ileri teknolojik yöntemler ile uygulanmaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti)
Burnun kemerli, uzun, asimetrik olması, burun ucu düşüklüğü ve burun deliklerinin farklı boyutlarda olması gibi pek çok nedenden dolayı yapılabilen rinoplasti, travmalara bağlı olarak oluşan şekil bozukluklarının estetik ve işlevsel açıdan tedavi edilmesi için de uygulanabilir. Burun estetiğinde amaç, burnun şekil olarak yüzünüzle uyumlu hale gelmesi ve nefes alma gibi fonksiyonel sorunların giderilmesidir. 

Meme Estetiği
Güzel göğüslere sahip olmanın kadınların psikolojileri, özgüvenleri, cinsellikleri ve yaşam kaliteleri üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır. Aşırı büyük, aşırı küçük, sarkık ya da asimetrik göğüsler kadınların mutsuz olmasına yol açabilir. Meme estetiği operasyonlarıyla tüm bu sorunlar giderilerek, hastalarımızı memnun edecek şekilde göğüsler ideal şekline kavuşturulabilmektedir. 

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)
Göz kapaklarının estetik cerrahisi (blefaroplasti), yaşın ilerlemesine bağlı olarak üst ve alt göz kapağındaki fazla cilt ve yağ dokusu ile bazı kırışıklıkların giderilmesi için en sık uygulanan tedavilerden biridir. Ameliyat sonrasında yüzdeki yorgun ve yaşlı görünüm kaybolmakta, daha genç ve dinamik bir yüz görünümüne kavuşmak mümkün olmaktadır. 

Jinekomasti
Jinekomasti erkeklerde kas dışı dokuların neden olduğu kadın tipi meme büyümesidir. Çözümü mümkün olan bu sorun psikolojik ve sosyal açıdan oldukça rahatsız edicidir. Bebeklikte, ergenlikte ve yaşlılıkta fizyolojiktir. Nadiren altta yatan çeşitli hastalıklar ve hormonal bozukluklara da eşlik eder. Jinekomasti problemi yaşayan hastalarımız, profesyonel cerrahlarımız tarafından uygulanacak operasyonlarla diledikleri görüntüye sahip olabilmektedir.

Karın Germe
Karın bölgesi doğumlar ve aşırı kilo değişimlerinden en çok etkilenen bölgelerden biridir. Özellikle kadınlarda ileri yaşa bağlı olarak bu bölgede deri ve yağ fazlalığı oluşur. Bu durum vücut hatlarının bozulması, orantısızlıkların ortaya çıkması ile sonuçlanır ki bu kişiyi hem sağlık hem görünüm açısından olumsuz etkiler. Karındaki bu sorunların çözümü için karın germe ameliyatı uygulanır. 

Liposuction
Liposuction vücudun karın, uyluk, kalça ve yüz gibi belli bölgelerinde, diyet ve diğer zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen dirençli yağ dokularının alınması ve vücut hatlarının daha iyi şekillendirilmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir. 

Saç Ekimi ve Tedavileri
Genetik, kötü beslenme, hormonal dengesizlik, stres, aşırı kilo kaybı gibi faktörlerin neden olabileceği saç dökülmesi ya da hastalık, kaza gibi etkenlerden ötürü meydana gelebilecek saç kaybı, farklı yaş gruplarından birçok insanın şikayetçi olduğu sorunlardır. Saçların bir kısmını ya da tamamını kaybetmek, kişilerin psikolojisini olumsuz etkileyebileceği için günümüzde bu sorunların etkili bir çözümü olan saç ekimi işlemine sıklıkla başvurulmaktadır. 

FUE tekniği ile saç ekimi
FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi saç köklerinin özel mikro cerrahi aletlerle, tek tek saçlı deriden alınması işlemidir. Greftler kafa derisinin arka ve yan bölümlerinden çıkarılarak, istenen bölgeye nakledilir. Lokal anestezi sayesinde kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. 


DHI tekniği ile saç ekimi
DHI saç ekimi (Direct Hair Implant) tekniğinin en önemli özelliği dikiş, iz ve kesi gerektirmemesidir. Bu tekniğin amacı başın arka kısmından ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır. Donör bölgeden ekilmek için alınan saç kökleri / greftler için, saçların ekileceği bölgelere herhangi bir delik açılmaz ve saç kökleri kullanılan özel uçlar ile direkt olarak ekilir. 
DHI tekniği ile saç ekim işleminde yapılan saç tasarımı en doğal ve en başarılı sonuçlara ulaşır. Gerçek saç yapısına benzer, skar ve yara izi olmayan, saç sıklığı çok fazla, özel iğneler sayesinde iyileşme hızı yüksek, en yeni saç ekim metodudur. Ayrıca bu yöntemle yapılan saç ekimi sonrasında hasta 2 – 3 gün içinde kendisini çabucak toparlayarak herhangi bir zaman kaybına uğramadan iş ya da özel hayatına dönebilir.


Saç Mezoterapisi
Saç dökülmesi ve zayıflaması durumlarında, besleyici vitamin ve minerallerin mikroenjeksiyon tekniğiyle kıl köklerine verilmesidir.
Özellikle strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrasında oluşan ani saç dökülmelerinde etkili sonuçlar alınmaktadır. Uygulama kişiye göre değişmekle birlikte saçın ihtiyacına göre 10–12 seanslık kürler şeklinde yapılır. Saç mezoterapisi ile saç gelişimi için gerekli olan eksikler giderilerek daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur.